„Czerwony Kapturek”

1 lutego 2018 roku w ramach programu „CZYTAJĄCE SZKOŁY” realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, klasa IIIa poznała treść kolejnej książki, a mianowicie bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”.

Jest to pięknie ilustrowana, pełna niesamowitych wydarzeń i co najważniejsze, mająca szczęśliwe zakończenie historia i to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Opowiada o dziewczynce, którą nazywano Czerwonym Kapturkiem, ponieważ nigdy się nie rozstawała z czerwonym nakryciem głowy podarowanym jej przez babcię. Pewnego dnia mama wysłała Kapturka z koszem pełnym smakołyków do chorej babci. Droga do chatki babci wiodła przez las. Podczas wędrówki dziewczynka napotkała w lesie wilka, który zwrócił jej uwagę na palące słońce i śpiewające ptaki. Zwierz próbował się również dowiedzieć dokąd Czerwony Kapturek idzie i jak można tam dotrzeć… Nieświadoma zagrożenia dziewczynka wyjawiła mu dokąd zmierza, a także posłuchała go i pomyślała, że wystarczy jej jeszcze czasu, by uzbierać piękny bukiet kwiatów dla babci. Kiedy Czerwony Kapturek zbierał kwiatki, wilk pobiegł do chatki babci…

Jeśli chcecie dowiedzieć się, co było dalej, sięgnijcie po książkę.

 

Po wysłuchaniu historii o „Czerwonym Kapturku”, uczniowie rozwiązali quiz dotyczący treści bajki, układali historyjkę obrazkową i pomagali Kapturkowi pokonać, jak najkrótszą drogę do domku babci. Na koniec wykonali prześliczne prace plastyczne, z których stworzyli swoją własną książeczkę o „Czerwonym Kapturku”.

 

opracowała Kinga Biszof