WYCIECZKA NA KRĘGIELNIĘ- ZESPÓŁ TANECZNY ŚWIETLIKI

         Dnia 18 stycznia szkolna grupa taneczna „Świeliki” wyjechała na kręgielnię do Śmigla. Uczestnicy wycieczki mieli świetną okazję do integracji i poznania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu. Nad bezpieczeństwem grupy czuwały Panie Magdalena Perekietka, Jagoda Marcinkowska i Monika Włodarczak.
          Kręgle są najstarszą grą w dziejach człowieka. Historia tej dyscypliny sięga czasów starożytnych. Wówczas kule do gry były bardzo ciężkie, gdyż były wykonane z kamienia. Należało uderzyć w dziewięć kręgli kulą bez uchwytu.
          Gra rozpowszechniła się w Europie oraz Ameryce Północnej. Tam najlepsi gracze założyli w XIX wieku Amerykański Kongres Bowlingu i ustalili zasady gry, które obowiązują do dzisiaj. Im zawdzięczamy ustawienie 10 kręgli i wywiercenie 3 otworów w kuli. Bowling stał się sportem uprawianym zawodowo. Obecnie gra w kręgle jest bardzo popularną formą rozrywki znaną na całym świecie – rodzajem sportu, który z powodzeniem może uprawiać każdy.
     Dla „Świetlików” pobyt na kręgielni był bardzo emocjonujący, niektórzy po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą również dla opiekunów wycieczki. Zasady gry są bardzo proste, dlatego każdy sobie świetnie radził a niektórzy wykazali się ciekawymi pomysłami na celne rzuty. Dwie godziny gry szybko minęły i z żalem musieliśmy opuścić kręgielnię. Po grze w restauracji czekała dla wszystkich zamówiona pizza. Następnie wybraliśmy się na krótki spacer aby pozbyć się zbędnych kalorii i dotlenić płuca.  Tancerze wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki. Taki wyjazd pozwolił na wspólną integrację. Wielu już nie może doczekać się następnego…

 

                                                                                   Jagoda, Magda, Monika