Magiczne drzewo. Nasze czerwone krzesła - II spotkanie

miniatura

Drugie spotkanie z książką „MAGICZNE DRZEWO – CZERWONE KRZESŁO rozpoczęło się od prezentacji wykonanych przez każdą klasę krzeseł. Pod nadzorem pań: Żanety Szczepaniak, Barbary Kaczmarek, Jolanty Dziamskiej, Aleksandry Hain-Bultrowicz, Agaty Żak gimnazjaliści wykonali 5 eksponatów. Powstały 2 modele wykonane z drewnianych klamerek oraz kulek z krepy, a także odnowione krzesło stołowe.

13 kwietnia 2016 roku uczniowie mieli również do wykonania kilka zadań sprawdzających zapamiętane przez nich wiadomości z pierwszego spotkania: wymienienie najważniejszych wydarzeń z książki, charakterystykę rodziny Rossów: 9-letniego Kukiego, 12-letniego Filipa i 11-letniej Tosi, a także Kluchy oraz ciotki Maryli. Jeżeli chcecie się bliżej zapoznać z wyżej wymienionymi postaciami to zachęcamy do lektury.

Po serii zadań praktycznych na salę został zaproszony kolejny gość do odczytania dalszej części książki. „MAGICZNE DRZEWO – CZERWONE KRZESŁO”. Tym razem była to NATALIA WOJTKOWIAK – studentka UNIWERYTETU ADAMA MICKIEWICZA NA KIERUNKU PEDAGOGIKA SPECJALNA – EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.

Po serii zadziwiających wypadków rodzeństwo Rossów domyśla się, że krzesło ma magiczną moc, która spełnia życzenia osoby na niej siedzącej. Wystarczy tylko zwerbalizować swoją potrzebę, czerwone krzesło drży ... i już jest pizza, wymarzony model samolotu – lotniskowiec (model jeden do dwustu) albo pada deszcz . Niestety Kuki, Tosia i Filip domyślają się tego za późno, bo na skutek życzenia wypowiedzianego przez nielubianą ciotkę Marylę, rodzice pakują się w pośpiechu i wyjeżdżają pracować jako muzycy na promie Queen Victoria płynącym dookoła świata. Najgorsze, nie jest nawet to, że dzieci idą mieszkać do zamożnej, ale skąpej i wrednej ciotki, ale fakt, że rodzice zachowują się tak, jakby nagle przestało im zależeć na dzieciach, co bardzo smuci naszych małych bohaterów.

 

Organizator: Agata Żak